Movies
Ratings
30
Empire of the SunRated ★ 5.0- BlackRated ★ 5.0
The Last SamuraiRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
AmélieRated ★ 3.0
WALL-ERated ★ 5.0
(500) Days of SummerRated ★ 5.0
My Sassy GirlRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
AtonementRated ★ 4.0
Public EnemyRated ★ 5.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.0
The Hurt LockerRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 5.0
FailanRated ★ 4.0
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 5.0
Whatcha Wearin'?Rated ★ 2.0
Forbidden QuestRated ★ 4.0