Movies
Ratings
338
WhiplashRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 4.5
Taken 3Rated ★ 5.0
The HimalayasRated ★ 4.5
Crows Zero IIRated ★ 4.5
Maze Runner: The Scorch TrialsRated ★ 4.5
X-Men: ApocalypseRated ★ 4.5
No BreathingRated ★ 4.0
The RevenantRated ★ 4.5
Percy Jackson: Sea of MonstersRated ★ 5.0
The ThroneRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
G.I. Joe: RetaliationRated ★ 4.0
26 YearsRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 3.5
MaleficentRated ★ 3.0
Captain America: Civil WarRated ★ 5.0
One Piece: Karakuri Castle's Mecha Giant SoldierRated ★ 5.0