Movies
Ratings
1502
The Killing of Sister GeorgeRated ★ 2.0
Drunken AngelRated ★ 3.0
The Woman in the White CarRated ★ 2.0- Poetry ClassRated ★ 3.0
FrankensteinRated ★ 3.5
A Big Bold Beautiful JourneyRated ★ 3.5
The World of LoveRated ★ 4.5
The Bad Sleep WellRated ★ 4.0- FriendsRated ★ 3.5
Home without MeRated ★ 4.0- Happyhappy DivorcepartyRated ★ 3.0
- The End of the UniverseRated ★ 2.0
SerpicoRated ★ 2.5
RockyRated ★ 3.0
The VerdictRated ★ 2.5
8½Rated ★ 1.5
The ApartmentRated ★ 2.5
Monty Python and the Holy GrailRated ★ 3.0
All the President's MenRated ★ 4.0
It Was Just an AccidentRated ★ 4.0