Movies
Ratings
30
Tidal WaveRated ★ 3.5
The Social NetworkRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Shirley: Visions of RealityRated ★ 3.0
The Bride with White Hair 2Rated ★ 3.0
Into the StormRated ★ 3.5
My DictatorRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 3.0
The ThievesRated ★ 4.0- Take OffRated ★ 2.5
One on OneRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 4.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 2.5
The Bourne UltimatumRated ★ 4.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 3.0
Belle & SebastianRated ★ 3.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 4.5
WantedRated ★ 4.0