Movies
Ratings
65
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
Anna KareninaRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.5
Girl with a Pearl EarringRated ★ 4.0
The Iron LadyRated ★ 3.5
Farewell, My QueenRated ★ 2.5
Gone GirlRated ★ 3.0
The PianistRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
Spirited AwayRated ★ 4.5
The Time Traveler's WifeRated ★ 3.5
50 First DatesRated ★ 3.5
Farewell My ConcubineRated ★ 5.0
Jane EyreRated ★ 4.5
The Ides of MarchRated ★ 4.0
Hidden FiguresRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
May 18Rated ★ 3.0
Lust, CautionRated ★ 5.0
Woochi : The Demon SlayerRated ★ 1.5