Movies
Ratings
362
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.5
28 Days LaterRated ★ 4.0
OrphanRated ★ 3.0
V for VendettaRated ★ 3.0
MementoRated ★ 3.5
TangledRated ★ 3.5
Patch AdamsRated ★ 3.5
VeteranRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
Iron Man 3Rated ★ 3.5
Kung Fu Panda 3Rated ★ 3.5
The Big ShortRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
PredestinationRated ★ 2.5
PaycheckRated ★ 3.5
NightcrawlerRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
Man of SteelRated ★ 2.5