Movies
Ratings
381
Chemical HeartsRated ★ 4.0
PoetryRated ★ 4.0
House of HummingbirdRated ★ 5.0
AmourRated ★ 3.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
The World of UsRated ★ 5.0
The ReaderRated ★ 4.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Inside MenRated ★ 5.0
The Man Standing NextRated ★ 4.0
ThirstRated ★ 4.0
Take Care of My CatRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
MotherRated ★ 4.0
HelplessRated ★ 4.0
ConstantineRated ★ 5.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0