Movies
Ratings
92
The Bucket ListRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.5
Mission: Impossible IIIRated ★ 4.5
Big FishRated ★ 4.0
ZeitgeistRated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 3.5
The Silence of the LambsRated ★ 3.5
The PianistRated ★ 4.5
Fight ClubRated ★ 3.5
The Great GatsbyRated ★ 3.5
Nameless GangsterRated ★ 3.0
Insadong ScandalRated ★ 3.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
Public EnemyRated ★ 3.5
TransformersRated ★ 3.5
Puss in BootsRated ★ 3.0
The GodfatherRated ★ 4.0
Kick-AssRated ★ 3.5