Movies
Ratings
123
The MatrixRated ★ 4.5
SouthpawRated ★ 4.0
Star TrekRated ★ 3.5
Cloud AtlasRated ★ 4.0
In TimeRated ★ 3.5
The King's SpeechRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 3.0
New WorldRated ★ 4.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Rogue NationRated ★ 3.0
MoneyballRated ★ 4.0
World War ZRated ★ 3.5
Sin CityRated ★ 3.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
School of RockRated ★ 3.0
High School Musical 3: Senior YearRated ★ 2.5
The PhoneRated ★ 3.5
The Book of EliRated ★ 4.0