Movies
Ratings
296
Rain ManRated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
The GraduateRated ★ 3.0
Groundhog DayRated ★ 4.0
Stand by MeRated ★ 3.0
Ben-HurRated ★ 4.0
JawsRated ★ 4.0
PlatoonRated ★ 3.0
The Deer HunterRated ★ 3.0
ScarfaceRated ★ 3.0
UpRated ★ 3.0
Die HardRated ★ 4.0
The Bridge on the River KwaiRated ★ 3.0
The StingRated ★ 4.0
Singin' in the RainRated ★ 4.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 3.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
PsychoRated ★ 4.0
Raiders of the Lost ArkRated ★ 4.0