Movies
Ratings
22
12 Years a SlaveRated ★ 3.0
The Darjeeling LimitedRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 3.0
MatterhornRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 4.0
SpreadRated ★ 3.0
UnbreakableRated ★ 3.0
Paradise MurderedRated ★ 3.0
Brokeback MountainRated ★ 4.0
Puella Magi Madoka Magica the Movie Part II: EternalRated ★ 3.0
A Dirty CarnivalRated ★ 3.0
HellboyRated ★ 4.0
SecretRated ★ 5.0
SHIVA, Throw Your LifeRated ★ 3.0
The Devil's GameRated ★ 4.0
A Bittersweet LifeRated ★ 3.0
HelplessRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 3.0
Death NoteRated ★ 3.0