Movies
Ratings
16 No Country for Old MenRated ★ 4.5 No Country for Old MenRated ★ 4.5
 Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5 Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5
 Real SteelRated ★ 3.0 Real SteelRated ★ 3.0
 About TimeRated ★ 4.0 About TimeRated ★ 4.0
 X-Men: First ClassRated ★ 4.0 X-Men: First ClassRated ★ 4.0
 How to Train Your DragonRated ★ 4.5 How to Train Your DragonRated ★ 4.5
 Nameless GangsterRated ★ 4.0 Nameless GangsterRated ★ 4.0
 Memories of MurderRated ★ 4.5 Memories of MurderRated ★ 4.5
 Les MisérablesRated ★ 4.5 Les MisérablesRated ★ 4.5
 GladiatorRated ★ 4.0 GladiatorRated ★ 4.0
 Black SwanRated ★ 4.0 Black SwanRated ★ 4.0
 A Bittersweet LifeRated ★ 4.0 A Bittersweet LifeRated ★ 4.0
 UpRated ★ 4.0 UpRated ★ 4.0
 King and the ClownRated ★ 3.5 King and the ClownRated ★ 3.5
 Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 4.0 Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 4.0
 Pride & PrejudiceRated ★ 3.5 Pride & PrejudiceRated ★ 3.5