Movies
Ratings
193
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 4.5
Barry LyndonRated ★ 4.5
Eyes Wide ShutRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 3.5
Rear WindowRated ★ 4.0
Enter the DragonRated ★ 4.0
Shaolin SoccerRated ★ 4.0
On the WaterfrontRated ★ 3.0
The ChaserRated ★ 4.0
The PartyRated ★ 2.5
A Trip to the MoonRated ★ 3.0- The Star Wars Trilogy Special EditionRated ★ 4.5
Citizen KaneRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 4.0
Children of a Lesser GodRated ★ 4.0
Pretty WomanRated ★ 2.5
JawsRated ★ 3.0