Movies
Ratings
306
SunnyRated ★ 1.0
The ClassicRated ★ 1.0
A Moment to RememberRated ★ 1.0
Babette's FeastRated ★ 4.5
The Return of Martin GuerreRated ★ 5.0
True GritRated ★ 3.0- Romeo and JulietRated ★ 3.5
The DuchessRated ★ 3.5
ElizabethRated ★ 4.5
Amores perrosRated ★ 5.0
Queen MargotRated ★ 4.5
Raise the Red LanternRated ★ 5.0
The Barber of SiberiaRated ★ 4.5
The Killing FieldsRated ★ 5.0
Love LetterRated ★ 4.5
The LoverRated ★ 4.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0
Buena Vista Social ClubRated ★ 4.5
Black BookRated ★ 4.0
HappinessRated ★ 4.0