Movies
Ratings
74
The PrisonRated ★ 3.5
Guardians of the Galaxy Vol. 2Rated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No TalesRated ★ 3.5
A Taxi DriverRated ★ 5.0
The Hitman's BodyguardRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 4.0
Reservoir DogsRated ★ 5.0
Revolutionary RoadRated ★ 4.5
PassengersRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 4.0
OnceRated ★ 5.0
Lucky Number SlevinRated ★ 4.5
Tears of the SunRated ★ 4.5
Pulp FictionRated ★ 5.0- Tour de ForceRated ★ 4.5
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 5.0
Into the WildRated ★ 4.5
The Bucket ListRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 5.0
Trouble with the CurveRated ★ 4.5