Movies
Ratings
27
GravityRated ★ 4.0
PunchRated ★ 3.5
Intimate StrangersRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 3.0
Memoir of a MurdererRated ★ 3.0
Source CodeRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 3.5
X-Men: First ClassRated ★ 4.0
Into the StormRated ★ 3.5
Music and LyricsRated ★ 3.0
Begin AgainRated ★ 4.5
The ThroneRated ★ 3.5
The HostRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5- The ScamRated ★ 4.0
8 MileRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0