Movies
Ratings
92
Total RecallRated ★ 3.5
Men in BlackRated ★ 2.5
Die Hard 2Rated ★ 3.0
Thor: The Dark WorldRated ★ 3.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 3.0
Sherlock HolmesRated ★ 3.5
Red Cliff Part IIRated ★ 4.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.0
RatatouilleRated ★ 4.0
The Legend of 1900Rated ★ 3.0
The Blind SideRated ★ 3.5
FlippedRated ★ 3.5
The Pursuit of HappynessRated ★ 3.0
50 First DatesRated ★ 4.0
Step Up 2: The StreetsRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 5.0
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning ThiefRated ★ 4.0