Movies
Ratings
66
The TerminalRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
UpRated ★ 5.0
ThirstRated ★ 3.0
TangledRated ★ 5.0
The PianoRated ★ 3.5
Monsters, Inc.Rated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
BuriedRated ★ 5.0
Kung Fu PandaRated ★ 5.0
The ConcubineRated ★ 2.0
Between Calmness and PassionRated ★ 2.0
HairsprayRated ★ 5.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Batman ReturnsRated ★ 3.5
A Perfect GetawayRated ★ 1.5
Jail BreakersRated ★ 2.0
The ScentRated ★ 1.5
The Twilight Saga: EclipseRated ★ 2.0
Crying Out Love in the Center of the WorldRated ★ 1.5