Movies
Ratings
288
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 3.5
SpotlightRated ★ 3.0
ZootopiaRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
The ThroneRated ★ 3.0
Kundo: Age of the RampantRated ★ 3.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 3.5
The Hunger GamesRated ★ 3.5
AssassinationRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 3.0
Ode to My FatherRated ★ 3.0
World War ZRated ★ 3.0
The Terror LiveRated ★ 3.0
Begin AgainRated ★ 3.5
The Berlin FileRated ★ 3.5
VeteranRated ★ 3.5
The PriestsRated ★ 3.5
Confidential AssignmentRated ★ 3.0