Movies
Ratings
377
A Walk to RememberRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
Art of FightingRated ★ 2.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 3.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.0
Pacific RimRated ★ 2.5
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.0
50 First DatesRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 2.5
Resident EvilRated ★ 4.0
Jumanji: Welcome to the JungleRated ★ 3.0
HancockRated ★ 3.0
FluRated ★ 3.0
Dallas Buyers ClubRated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.0
The Lion KingRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5