Movies
Ratings
36
IncendiesRated ★ 4.5
You Ain't Seen Nothin' YetRated ★ 3.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 3.5
Strangers on a TrainRated ★ 4.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.5
Girl with a Pearl EarringRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
No Country for Old MenRated ★ 4.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 4.5
Moonlit WinterRated ★ 4.0
Be With YouRated ★ 4.0
LUCK KEYRated ★ 3.5
MementoRated ★ 4.5
Our TimesRated ★ 2.5
SnowpiercerRated ★ 3.0
WALL-ERated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 4.0
The Beauty InsideRated ★ 3.5