Movies
Ratings
90
Whisper of the HeartRated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0
A Silent VoiceRated ★ 3.0
The LobsterRated ★ 3.5
Patisserie Coin De RueRated ★ 3.0
Lost in TranslationRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 4.5
About TimeRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
The Wings of the KirinRated ★ 3.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
SpotlightRated ★ 5.0
ChefRated ★ 3.5
Finding ForresterRated ★ 4.0
Saint LaurentRated ★ 2.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0
Resident Evil: The Final ChapterRated ★ 2.5
A Single ManRated ★ 3.5- 64: Part 2Rated ★ 4.0
- 64: Part 1Rated ★ 3.5