Movies
Ratings
113
Spirited AwayRated ★ 5.0
Suzume Locking Up the DoorsRated ★ 4.0
Water LiliesRated ★ 3.5
DisobedienceRated ★ 3.5
Below Her MouthRated ★ 5.0
Tell It to the BeesRated ★ 5.0
Escape the CorsetRated ★ 5.0
MoanaRated ★ 3.5
YoungjuRated ★ 5.0
The Theory of EverythingRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.5
HerstoryRated ★ 5.0
RoomRated ★ 5.0
MaudieRated ★ 4.0
3 GenerationsRated ★ 4.5
The Blue LagoonRated ★ 3.0
I Can SpeakRated ★ 5.0
The ReaderRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 3.5
The HelpRated ★ 4.5