Movies
Ratings
114
50/50Rated ★ 4.5
MoonlightRated ★ 4.0
BoyhoodRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 5.0
PonyoRated ★ 3.0
Spirits' HomecomingRated ★ 1.5
My Tutor FriendRated ★ 1.5
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
The Cat ReturnsRated ★ 3.0
Notting HillRated ★ 2.0
The Man from NowhereRated ★ 4.0
Finding Mr. DestinyRated ★ 2.0
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 1.5
Lust, CautionRated ★ 4.0
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 2.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 2.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 1.5
WarcraftRated ★ 0.5
Alice Through the Looking GlassRated ★ 2.5