Movies
Ratings
117
WhiplashRated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.5
The DepartedRated ★ 4.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 3.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
Bicentennial ManRated ★ 4.5
Shutter IslandRated ★ 4.0
About TimeRated ★ 4.0
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 3.5
The Dark KnightRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
InceptionRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 3.0
Mr. NobodyRated ★ 4.5
Legend of the Fist: The Return of Chen ZhenRated ★ 2.5
The RevenantRated ★ 3.0
Inside MenRated ★ 4.0