Movies
Ratings
405
New WorldRated ★ 5.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
The ThievesRated ★ 4.0
The Skeleton KeyRated ★ 3.0
The OthersRated ★ 3.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.5
King KongRated ★ 2.5
Madagascar: Escape 2 AfricaRated ★ 3.0
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 3.0
Ice Age: The MeltdownRated ★ 3.0
The Sixth SenseRated ★ 3.5
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 1.5
Independence DayRated ★ 3.0
Finding NemoRated ★ 3.0
Jurassic ParkRated ★ 2.5
Iron Man 2Rated ★ 2.0
Shutter IslandRated ★ 2.5
Public Enemy ReturnsRated ★ 3.0
Heaven's SoldiersRated ★ 1.5