Movies
Ratings
52
La maison de HimikoRated ★ 3.5
The Science of SleepRated ★ 3.5
April StoryRated ★ 4.0
Erin BrockovichRated ★ 4.0
The Harmonium in My MemoryRated ★ 3.0
Kamome DinerRated ★ 4.0
JunoRated ★ 5.0
The Last EmperorRated ★ 4.0
The ContactRated ★ 3.5
Little Miss SunshineRated ★ 4.0
BridesmaidsRated ★ 4.0
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 4.5
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0
Sleepless in SeattleRated ★ 3.0
Grave of the FirefliesRated ★ 4.0
The HolidayRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Like Father, Like SonRated ★ 5.0
Whisper of the HeartRated ★ 3.5
HerRated ★ 3.5