Movies
Ratings
100
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
Exit Through the Gift ShopRated ★ 4.0
The Green MileRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
Kick-AssRated ★ 3.0
PredestinationRated ★ 4.0
SnowpiercerRated ★ 4.0- Kimchi WarriorRated ★ 0.5
The InterviewRated ★ 1.5
Bicentennial ManRated ★ 4.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.0
Rules of DatingRated ★ 4.0
The Time Traveler's WifeRated ★ 3.5
PushRated ★ 3.0
SpawnRated ★ 3.5
LucyRated ★ 2.5
HerRated ★ 4.0
The HelpRated ★ 4.5
The World of KanakoRated ★ 3.0