Movies
Ratings
150
FlippedRated ★ 5.0
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and DisappearedRated ★ 4.0
Ocean's TwelveRated ★ 4.0
Enemy at the GatesRated ★ 5.0
La La LandRated ★ 4.5
This Is EnglandRated ★ 4.0
MoneyballRated ★ 4.5
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
DetachmentRated ★ 4.0
Scott Pilgrim vs. the WorldRated ★ 5.0
WaterboysRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
The Time Traveler's WifeRated ★ 4.0
The Great BeautyRated ★ 5.0
New WorldRated ★ 3.5
PersepolisRated ★ 4.0
Someone SpecialRated ★ 4.0
Finding ForresterRated ★ 5.0
28 Days LaterRated ★ 5.0
Napoleon DynamiteRated ★ 4.0