Movies
Ratings
29
WhiplashRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 4.0
My Lucky StarsRated ★ 3.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 2.5
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
The Bride with White Hair 2Rated ★ 3.5
Les MisérablesRated ★ 2.5
Shirley: Visions of RealityRated ★ 2.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 1.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 2.0
3 IdiotsRated ★ 2.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 2.0
Belle & SebastianRated ★ 2.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 2.0
As OneRated ★ 3.5
Death Note: The Last NameRated ★ 3.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 3.0