Movies
Ratings
241
WhiplashRated ★ 5.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 5.0
Salò, or the 120 Days of SodomRated ★ 4.5
The Ten CommandmentsRated ★ 4.0
Peter PanRated ★ 4.0
PinocchioRated ★ 5.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 5.0
JawsRated ★ 3.0
Ben-HurRated ★ 4.5- Romeo and JulietRated ★ 4.5
101 DalmatiansRated ★ 3.0
The GodfatherRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
Fast & FuriousRated ★ 5.0
Charlie's Angels: Full ThrottleRated ★ 3.0
Ocean's TwelveRated ★ 4.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.5
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 5.0