Movies
Ratings
237
Between Calmness and PassionRated ★ 4.5
ArgoRated ★ 3.5
Edward ScissorhandsRated ★ 3.0
AssassinationRated ★ 3.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 3.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 2.5
Nowhere to HideRated ★ 3.5
Guns & TalksRated ★ 3.5
My Wedding CampaignRated ★ 0.5
Love Me If You DareRated ★ 2.0
The MartianRated ★ 1.5
White NightRated ★ 0.5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 3.0- SinglesRated ★ 2.0
Independence DayRated ★ 2.0
Hollow ManRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 3.5
Inglourious BasterdsRated ★ 3.0