Movies
Ratings
234
Star TrekRated ★ 4.0
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 5.0
Before SunsetRated ★ 4.0
Beauty and the BeastRated ★ 4.0
High Plains DrifterRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 3.0
RockyRated ★ 4.0
Groundhog DayRated ★ 3.0
Ip ManRated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 4.0
Twelve MonkeysRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
JawsRated ★ 4.0
The Bourne UltimatumRated ★ 4.0
Ben-HurRated ★ 5.0
Million Dollar BabyRated ★ 5.0
Finding NemoRated ★ 5.0