Movies
Ratings
201
The Man in the Iron MaskRated ★ 4.0
Revolutionary RoadRated ★ 4.0
InsidiousRated ★ 3.0
AtonementRated ★ 5.0
Girl with a Pearl EarringRated ★ 3.0
CliffhangerRated ★ 4.0
Saw IIIRated ★ 0.5
Being John MalkovichRated ★ 5.0
SpyRated ★ 4.0
Easy ARated ★ 2.5
FarinelliRated ★ 3.5
10 Things I Hate About YouRated ★ 3.0
The Texas Chainsaw MassacreRated ★ 3.5
Dark ShadowsRated ★ 4.0
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 4.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
8 MileRated ★ 3.0
Interview with the VampireRated ★ 4.0
AmélieRated ★ 3.0
The ConjuringRated ★ 4.0