Movies
Ratings
364
PoetryRated ★ 5.0
Wild StrawberriesRated ★ 4.0
Tokyo StoryRated ★ 4.5
Mirror MirrorRated ★ 5.0
Waikiki BrothersRated ★ 4.5
SingRated ★ 4.5
The Boy and the BeastRated ★ 5.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
The OmenRated ★ 4.0
The PrestigeRated ★ 5.0
American BeautyRated ★ 3.0
Citizen KaneRated ★ 4.0
PsychoRated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 3.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 3.0
TransformersRated ★ 2.0
FargoRated ★ 3.0
When Harry Met Sally...Rated ★ 2.0
The AbyssRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 3.0