Movies
Ratings
216
AnnetteRated ★ 4.0
Goya's GhostsRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 4.0
Making Waves The Art of Cinematic SoundRated ★ 4.0
ApplesRated ★ 3.5
To LiveRated ★ 4.0
Blizzard of soulsRated ★ 4.0
Glengarry Glen RossRated ★ 4.0
The Story of Qiu JuRated ★ 4.5
The Green KnightRated ★ 4.5
JulietaRated ★ 3.5
The Three Burials of Melquiades EstradaRated ★ 4.0
MustangRated ★ 4.5
Death ProofRated ★ 4.5
La HaineRated ★ 4.5
Everybody KnowsRated ★ 3.5
Water LiliesRated ★ 4.5
QT8: The First EightRated ★ 4.0
CapoteRated ★ 3.5