Movies
Ratings
252- AliveRated ★ 5.0
October SkyRated ★ 5.0
RayRated ★ 2.0
The GreyRated ★ 3.0
In the Name of the FatherRated ★ 4.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 1.0- HeartbreakersRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
FarinelliRated ★ 4.0
The Blind SideRated ★ 2.0
About a BoyRated ★ 4.0
The Family ManRated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.0
Billy ElliotRated ★ 1.0
As Good As It GetsRated ★ 3.0
Reign Over MeRated ★ 5.0
A Dirty CarnivalRated ★ 4.0
Take ShelterRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Pay It ForwardRated ★ 5.0