Movies
Ratings
496
The HandmaidenRated ★ 4.0
The KingRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
Deep ImpactRated ★ 4.5
ArrivalRated ★ 4.0- The CureRated ★ 5.0
La La LandRated ★ 4.5
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.0
Doctor StrangeRated ★ 4.5
Midnight SunRated ★ 4.5
Final Fantasy VII: Advent ChildrenRated ★ 3.0
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 4.0
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
Furious 7Rated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 3.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
MinionsRated ★ 2.5