Movies
Ratings
342
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
We Were SoldiersRated ★ 5.0
The Man from EarthRated ★ 5.0
Jerry MaguireRated ★ 4.0
The ServantRated ★ 3.5- Les MisérablesRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.5
Shall We Dance?Rated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
SunnyRated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 5.0
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 5.0
Blade Runner 2049Rated ★ 4.5
Miss GrannyRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 4.5
Once Upon a Time in HollywoodRated ★ 5.0
InfernoRated ★ 4.0
Kim Ji-young: Born 1982Rated ★ 1.0
1987: When the Day ComesRated ★ 4.0
Sicario: Day of the SoldadoRated ★ 4.0