Movies
Ratings
76
I Saw the DevilRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
TitanicRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 3.0
The King's SpeechRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
Bloody TieRated ★ 3.0
The Bucket ListRated ★ 4.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
SunflowerRated ★ 4.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
Primal FearRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Music and LyricsRated ★ 5.0
Perfect GameRated ★ 4.0
HopeRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.0