Movies
Ratings
214
Thelma & LouiseRated ★ 4.5
A Hard DayRated ★ 4.0
GravityRated ★ 5.0
Moonlit WinterRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 4.0
ArrivalRated ★ 5.0
Mobile Suit Gundam: The Origin IV – Eve of DestinyRated ★ 4.0
Mobile Suit Gundam: The Origin V – Clash at LoumRated ★ 4.0
Sorry We Missed YouRated ★ 4.5- Mobile Suit Gundam: The Origin VI – Rise of the Red CometRated ★ 4.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 2.0
Mobile Suit Gundam: The Origin III - Dawn of RebellionRated ★ 4.5
...ingRated ★ 3.0
The Berlin FileRated ★ 4.0
PlatoonRated ★ 5.0
Toy Story 2Rated ★ 5.0
Independence DayRated ★ 1.0
BlindRated ★ 2.0
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 5.0
The ConcubineRated ★ 3.0