Movies
Ratings
50
MossRated ★ 2.0
The PianistRated ★ 3.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Godfather: Part IIRated ★ 5.0
My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 1.0
BreathlessRated ★ 2.0
The MatrixRated ★ 3.0
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 4.0
Gone with the WindRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 3.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 3.5
The GodfatherRated ★ 5.0
My Sassy GirlRated ★ 2.0
Les MisérablesRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 3.0
MasqueradeRated ★ 2.5