Movies
Ratings
101
The Devil Wears PradaRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 4.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
SunnyRated ★ 4.0
Music and LyricsRated ★ 4.5
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.5
X-Men: First ClassRated ★ 4.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Minority ReportRated ★ 5.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
Finding NemoRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 4.5
MementoRated ★ 5.0
Die Hard: With a VengeanceRated ★ 4.5
Terminator SalvationRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
SpeedRated ★ 4.5
How to Train Your DragonRated ★ 3.0
300Rated ★ 5.0