Movies
Ratings
354
Edward ScissorhandsRated ★ 3.5
BeetlejuiceRated ★ 4.0
The Thursday Murder ClubRated ★ 3.5
Everything Everywhere All at Once+Rated ★ 4.5
Midsommar Director's CutRated ★ 3.5
Glass Onion: A Knives Out MysteryRated ★ 2.5
Brokeback MountainRated ★ 4.0
One Battle After AnotherRated ★ 4.0
AdventurelandRated ★ 2.5
The Room Next DoorRated ★ 3.0
JawsRated ★ 4.5
One Cut of the DeadRated ★ 4.0
The Phoenician SchemeRated ★ 4.0
The Kid with a BikeRated ★ 4.0
The HousemaidRated ★ 3.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
Spider-Man: Into the Spider-VerseRated ★ 4.0
The Royal TenenbaumsRated ★ 3.5
The Karate KidRated ★ 3.0
Before SunriseRated ★ 3.5