Movies
Ratings
72
Princess MononokeRated ★ 4.0
The 40-Year-Old VirginRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 4.0
Sin CityRated ★ 4.0
Shaolin SoccerRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 5.0
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 4.0
300Rated ★ 4.0
Mrs. DoubtfireRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 3.0
ThorRated ★ 3.0
Pacific RimRated ★ 4.0
The Italian JobRated ★ 4.0
HulkRated ★ 4.0
X-MenRated ★ 3.0
You Are My SunshineRated ★ 3.0