Movies
Ratings
38
3 IdiotsRated ★ 3.5
American UltraRated ★ 4.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.0
Sea FogRated ★ 3.0
Sue, Mai & Sawa: Righting the Girl ShipRated ★ 3.5
Honey and CloverRated ★ 3.5
MRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 2.0
ThirstRated ★ 3.5
SpotlightRated ★ 4.0
Lust, CautionRated ★ 4.5
HelplessRated ★ 4.0
This Means WarRated ★ 3.5
My Sassy GirlRated ★ 3.5
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.0
Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.5