Movies
Ratings
377- Elisabeth: The Musical LiveRated ★ 3.0
 - The Man Who LaughsRated ★ 2.0
 
Alienoid: Return to the FutureRated ★ 1.5
AlienoidRated ★ 2.0
The DreamersRated ★ 3.5
Concrete UtopiaRated ★ 1.5
Man with a Movie CameraRated ★ 3.0
SuffragetteRated ★ 3.5
Poor ThingsRated ★ 3.5
(500) Days of SummerRated ★ 3.5
The MoonRated ★ 3.5
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 3.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
Rear WindowRated ★ 3.5
The Arrival of a Train at La CiotatRated ★ 3.5
The Waterer WateredRated ★ 4.0
La Sortie de l'usine LumièreRated ★ 4.0
Bicycle ThievesRated ★ 3.5
VertigoRated ★ 3.5