Movies
Ratings
35
MaudieRated ★ 5.0
SpotlightRated ★ 5.0
AtonementRated ★ 4.5- Take OffRated ★ 3.5
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
The WhistleblowerRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
TriangleRated ★ 3.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0
The Theory of EverythingRated ★ 4.5
If Cats Disappeared From the WorldRated ★ 5.0
The GiverRated ★ 3.5
Easy ARated ★ 3.5
La La LandRated ★ 5.0
ChefRated ★ 4.0
SecretRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 5.0
Still AliceRated ★ 5.0