Movies
Ratings
362
Uncut GemsRated ★ 2.5
The NotebookRated ★ 2.5
Once Upon a Time in HollywoodRated ★ 3.0
NocturnalRated ★ 2.5
UnstoppableRated ★ 1.0
The CaptainRated ★ 3.5
Decision to LeaveRated ★ 3.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 3.5
Memories of MurderRated ★ 4.0
EscapeRated ★ 1.5
BurningRated ★ 3.0
I, The ExecutionerRated ★ 1.5
Schindler's ListRated ★ 4.0
The Talented Mr. RipleyRated ★ 4.0
Troll FactoryRated ★ 3.5- Noryang: Sea of DeathRated ★ 1.0
Suzume Locking Up the DoorsRated ★ 2.5
Knives OutRated ★ 2.5
WhiplashRated ★ 2.5
Glass Onion: A Knives Out MysteryRated ★ 2.5