Movies
Ratings
116
Frances HaRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
Little Forest: Summer/AutumnRated ★ 4.5
How to Steal a DogRated ★ 4.5
La lunaRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
TekkonkinkreetRated ★ 3.5
Stories We TellRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 4.5
Stranger Than FictionRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 3.5
Family TiesRated ★ 4.0
Moonrise KingdomRated ★ 4.5
The Garden of WordsRated ★ 4.0
How to Train Your DragonRated ★ 4.5
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 4.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 4.0
InceptionRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 5.0